Teljes körű gyorstalpaló

Úgy érzed, hogy elég lelkes és kitartó vagy, neked egyedül is menne, de a tudásod hiányos? Egy egyalkalmas foglalkozás keretein belül átvesszük a már meglévő, vagy az esetlegesen felmerülő problémákat, kiképzési, etológiai, kinológiai, állategészségügyi és táplálkozási tekintetben is.

 

Felnőtt, serdülő és kölyökkutyák esetében, illetve új kutya érkezésénél/tervezésénél is igénybe lehet venni ezt a típusú foglalkozást. A teljes körű gyorstalpaló nem kifejezetten a kiképzésről szól, hanem általánosságban az adott kutya optimális tartásáról. Megkeressük a közös hangot a kutya és a gazdi között, kialakítjuk a megfelelő kommunikációt, felépítjük a szükséges szabályrendszert, és átbeszéljük a kutya tartásával és etetésével kapcsolatos teendőket személyre szabottan. A legjobb, ha az egész család részt vesz a beszélgetésnél és a tanulási folyamatban is egyaránt. Minden felmerülő kérdéssel egyre közelebb kerülhetünk ahhoz, hogy a jövőben (is) megadjuk és megtartsuk a kutya testi, lelki egészségét, egyensúlyát. A cél, hogy irányt adjunk a békés, nyugodt, kiegyensúlyozott közös élet eléréséhez. Az egyéb foglakozások szükségessége a kutya habitusától,  dominancia szintjétől, idegrendszer típusától, lelki korlátaitól, és a gazda következetességétől függ.