Kutyaovi

Az imprinting, vagyis a bevésődés korszaka az egyik legmeghatározóbb egy kutya életében.

Ez az az időszak, amikor kialakul a kutya viselkedése, személyisége. Kíváncsi, figyeli a környezetét, megtanul alkalmazkodni. Ami ebben a korban történik, az kihatással lesz az egész további életére, mind pozitív, mind negatív irányban. Idegen környezetben, új szituációkkal találkozik a kölyök, és megtanítjuk neki, hogy hogyan reagáljon, hogyan oldja meg az adott helyzeteket (pl. félős kutya visítva menekül, mire a többiek kergetik, de amint megáll, a többiek is = megtanulja, ha meg is ijed, nem fog rohanni, inkább megáll, és türelmesen kivárja, míg megszaglásszák).

Kb. 4 hónapos kortól 7-8 hónapos korig!
Az óvodai foglalkozás általában egy nagy közös falkajáték, közben több, minimális engedelmességi gyakorlattal, és játékos feladatokkal.

Óvodai tananyag:

szocializálás – megismerik, és megszeretik a kutyatársaságot

konfliktus kezelés – direkt feladatokkal a kutya önbizalmát megnöveljük, és ezáltal a konfliktust megtanulja kezelni

üdvözlés – a kutya megtanulja, hogyan nyisson ismerős, vagy ismeretlen emberek, kutyák felé

játék – a kölyök megtanulja, hogyan kell játszani más kutyákkal, illetve a gazdával

kommunikáció – megtanulja kifejezni magát, és értelmezni más kutyák jelzéseit

ugrálásról leszoktatás

ételmegtagadás – az eb nem eheti meg a kínált, dobott, talált ételt

pórázon vezetés – alapok

behívás – alapok

ügyességi feladatok – mini akadály, mini palánk

A tanfolyamon való részvétel feltételei: mikrochip, veszettség, kombinált, és parvo oltások, kennel köhögés elleni védőoltás megléte, és ezek igazolása az oltási könyv bemutatásával